Ara

TÜBİYAD

Tübiyad, EuroCIO'nın, yani Avrupa CIO (Üst Düzey Bilişim Yöneticileri) Birliği'nin, Türkiye'deki üyesi ve temsilcisidir.

Avrupa CIO (Üst Düzey Bilişim Yöneticileri) Derneği (EuroCIO), hem özel hem de kamuya açık büyük BT kullanıcıları (BT'nin talep tarafı) için tek, Avrupalı, bağımsız ve kar amacı gütmeyen temsilcidir. EuroCIO, en yüksek BT yöneticisi veya CIO'su tarafından temsil edilen 600'den fazla kuruluşla 500.000'den fazla BT çalışanı temsil eden "dünya çapındaki diğer CIO topluluklarıyla bağlantılı, aynı zamanda küresel düzeyde de" en büyük organizasyon "olarak tanımlanmaktadır.

EuroCIO'nun başlıca hedefleri:
- Bilgi teknolojisinin daha iyi veya en iyi şekilde kullanılması için vizyon geliştirilmesi ve denyim paylaşımı ve Avrupa düzeyinde deneyim alışverişinde bulunulması. Bu, çoğunlukla, ulusal CIO toplulukları ve Doğrudan Üyeler (en büyük kuruluşlar) için dahili çalışma grupları, web konferansları, bültenler, ağ toplantıları vb. etkinliklerle gerçekleştiriliyor.
- Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu gibi Avrupa makamlarının yanı sıra ana BT tedarikçilerine yönelik daha büyük kullanıcı topluluklarını harici olarak temsil edilmesi.
EuroCIO, Avrupa Komisyonu'nun bulut bilgiişimi, e-yetkinlik, güvenlik ve daha pek çok programında çok aktif bir katılımcıdır. Daha büyük kullanıcıların sesi, Avrupa BT politikalarında (Dijital Gündem) daha da fazla duyulmaktadır ve önümüzdeki yıllarda bilişim alanında yenilik, e-yetkinlik programları, BT'de eğitim, Bulut ve güvenlik yönergeleri ve yönetmelikleri ve güvenlik gib BT'deki yeni karar verme sürecini kesinlikle etkileyecektir.    Hakkımızda Gizlilik ve Güvenlik İletişim © Tübiyad 2016